Mezitli Belediyesi’nden Mersin ESOB’a mesleki eğitim desteği

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in piyasanın ihtiyacı olan ara elemanları yetiştirmek üzere Birlik bünyesinde kurulu bulunan ancak mevcut hizmet binası için yıkım kararı çıkan Mesleki Eğitim Merkezi’nin fizik mekan sorunu, Mezitli Belediyesi ile imzalanan protokol ile son buldu.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer ile Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan arasında imza altına alınan ve Mezitli EKK Başkanı ve Büyükşehir Meclis üyesi Bünyamin Önel’inde katılım gösterdiği protokol ile mülkiyeti belediyeye ait olan eski Davultepe Belediyesi hizmet binasının 1. Katın tamamı ile zemin katın batı yönündeki depo ve önündeki boş alanın kapatılarak, Mesleki Eğitim Merkezi olarak kullanılmak üzere Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine tahsis edildi.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, piyasanın ihtiyacı olan ara elaman yetiştirilmesinde kente büyük katkı sunan Mesleki Eğitim Merkezi’nin fiziki mekan ihtiyacına çözüm üretmesinden ve mesleki eğitime olan desteklerinden dolayı Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür dileklerini iletti.