İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Vali Pehlivan Başkanlığında Toplandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 6.Bölge Müdürlüğü’nün ilimiz için yaptığı kuvvetli yağış beklentisine yönelik uyarıları doğrultusunda İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, 14.06.2022 günü saat: 00.30’da Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında toplandı.

112 Acil Çağrı Merkezinde oluşturulan İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’nde 23 Çalışma Grubunda yer alan kurumların temsilcileriyle durum değerlendirmesi yapan Vali Pehlivan, kurul üyelerinden riskli bölgeler, alınan tedbirler ve mevcut durum hakkında detaylı bilgiler aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kuvvetli, yer yer çok kuvvetli yağış uyarısı doğrultusunda İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu’nun 13.06.2022 Pazartesi saat: 08.00 itibariyle çalışmalarına başladığını kaydeden Vali Ali Hamza Pehlivan, “Yağışların sebep olabileceği olumsuzluklara en kısa sürede müdahale edilebilmesi için tüm ekiplerimiz 13 Haziran Pazartesi günü saat:08.00 itibariyle teyakkuz haline geçti ve çalışmalarını 24 saat esasına göre aralıksız sürdürüyor. Bu gece de sahada incelemelerde bulunduk ve hemen ardından, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’nde 23 Çalışma Grubunda yer alan kurumların temsilcileriyle bir durum değerlendirmesi yaptık. Bu saat itibariyle 112 Acil Çağrı Merkezimize yağışlara bağlı olarak 24 maddi hasar ihbarı geldi. Ekiplerimiz hasar ve zarar tespit çalışmalarına başladı. Kurul üyelerine ve sahada görev yapan tüm ekiplere teşekkür ediyor, yağışlardan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.