1 Ekim 2023

ÇAĞLAYAN’A COŞKULU KARŞILAMA

SİZLERE GÜVENİYORUM

ÇAĞLAYAN’A COŞKULU KARŞILAMA

Ekonomi Eski Bakanı ve 24. Dönem Ak Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan’ı binlerce partili ve yüzlerce araç konvoyu coşkulu bir şekilde karşıladı. Mersinlilerin yoğun ilgi gösterdiği Bakan Çağlayan Selçuklar Mahallesi’nde düzenlenen seçim ofisi açılışındaki mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek isterken muhalefeti de eleştirdi.

14 Mayıs’ta yapılacak olan Genel seçimler öncesi partisine destek olmak için Mersin’e gelen Ekonomi Eski Bakanı ve 24. Dönem Ak Parti Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan, Mersinliler tarafından coşku ile karşılandı. Adana Havalimanında sevgi seli ile yüzlerce partili Bakan Çağlayan’ı karşılarken, Çağlayan da bu ilgi karşısında kayıtsız kalmadı. Tüm partililerle tek tek selamlaşan Bakan Çağlayan daha sonra Mersin’e doğru hareket etti. Mersin gişelerinde de yüzlerce araç konvoyu ve binlerce partilinin meşalelerle karşıladığı Bakan Çağlayan daha sonra Toroslar İlçe Örgütünün Selçuklar Mahallesi’nde düzenlediği seçim ofisi açılışına geçti. Burada kurbanlar kesilerek karşılanan Bakan Çağlayan miting şeklinde geçen Seçim Ofisi açılışında Mersinlilere seslenerek muhalefeti sert sözlerle eleştirdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi.

MERSİN’İ ÇOK ÖZLEDİM
Milletvekilliği ve Ekonomi Bakanlığı döneminde Mersin’e duyduğu aidiyeti dile getiren Bakan çağlayan, “Bu kadar ilgi ve alaka karşısında birkez daha anladım ki, Mersin’i çok özlemişim. Mersin benim adeta bir Muş’lu olmama rağmen birinci Memleketim olmuş. 10 sene geçmiş aradan ilk defa meydanlardan konuşma yapıyorum. Dedim ki, ‘yahu neler söyleyeyim, ne anlatayım?’ Geçmişte çünkü meydan meydan Mersin’i, 13 ilçemizi karış karış gezdik. Vallahi sizin karşınıza gelince dilim açıldı, dilim! Allah sizleri var etsin! O zaman Mersin’de AK Parti’yi yüzde 32 oy alarak 1. Parti yapmıştık. Şimdi de sandıkları patlatarak bu başarının üzerine çıkmaya var mıyız.” diyerek Mersinlilere seslendi.

BİZ DİN DİL IRK AYRIMI YAPMADIK
Kandil’in ve Türkiye’deki siyasi uzantılarının Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifak halinde olduğuna da değinen Çağlayan, “Şimdi bakın; diyorlar ki, biz, hani masanın altına birini saklamışlar ya? Hani geçen gün çıkıp dediler ya; ‘Cumhurbaşkanı adayımızı daha söylemedik, size söyleyeceğiz.’ Çok büyük sürpriz oldu bizim için! Kılıçdaroğlu’nun adayları olduğunu söylediler, bu yeşil, sol, sağ falan filan. HADEP; onların uzantıları. Ya onu zaten sizden evvel Kandil söyledi Kandil! Direk destek istedi. Siz damgayı yemişsiniz zaten. Kime hizmet edeceğiniz belli olmuş. Yoksa burada hep söyledik. Ben de bir Kürdüm, eski ülkücüyüm. Ama her zaman ülkemin birliği, beraberliği, bütünlüğü ile iftihar ettim. Allah, beni bu vatanda hayata getirdi. Cenabı Hak, beni bu ülkede, bu bayrak altında hayata getirdi. Allah’tan istediğim, bu bayrağın altında hayata gözlerimi yummaktır. Biz, Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Arap, Sünni, Alevi ayırımı yapmadık” ifadelerini kullandı.

SİZLERE GÜVENİYORUM
“Ama evellallah bizim milletimiz, bizim insanımız, bizim Mersinlilerimiz, Toroslarımız; şunu bilsinler ki? Ne 17 Aralık’ta pabuç bıraktık, ne 15 Temmuz’da pabuç bıraktık. Ne de 14 Mayıs’ta pabuç bırakmayacağız. Bu ülkenin birlik ve beraberliğine, ölünceye kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine devam eden Çağlayan, “Burada kaldı 2 hafta kardeşlerim. İki hafta sonra 14 Mayıs’ta Allah’ın izniyle oylarımızı, gümbür gümbür Reisicumhurumuz Sayın Cumhurbaşkanımıza vererek, yeniden açık ara inşallah Cumhurbaşkanı yapacağız. Aynı şekilde AK Partimizi, Cumhur İttifakını, Büyük Millet Meclisi’nde güçlü yapmak için AK Partimize sandıkları patlatırcasına oylarımızı vereceğiz. Ben sizlere güveniyorum. Sizler, bunu bize 2011’de gösterdiniz. Yüzde 32 oy aldık. Mersin’in birinci partisi olduk. Zaten AK Parti’ye birinci parti olmak yakışmaz mı? Tayyip Erdoğan’ın partisine, sizlerin olduğu partiye birinci olmak yakışmaz mı? Allah’a emanet olun! Allah yardımcımız olsun!” şeklinde konuştu.