24 Mart 2023

Mersin’de Sokaklarda Canlarımız Özgürce geziyorlar barınaklarda hapis değiller

Günaydın Mersin, Mersin’de Sokaklarda Canlarımız Özgürce geziyorlar barınaklarda hapis değiller şiddet görmüyorlar. Peki ozaman bizlerde onları görmezden gelmeyelim. Evimizden sabah işe gitmeden önce lütfen artan yemekleri ekmekleri birbirine karıştırıp onlar için Hazırlayalım ve Sokakta uygun olan bir noktaya bırakalım. Eğer göz göze geldiğiniz bir can görürseniz başını okşayıp gülümseyin. Bizleri bir canavar değil onları koruyan seven zarar vermeyen sahipler olarak görsünler onlara taş atmayın tekme atmayın süpürge ile kovalamayın canlara şiddet uygulamayın
Çocuklarınıza Hayvanlara şiddet uygulamamalarını söyleyin. Canları sevmeyi öğretin.
Mersin Türkiye’de örnek şehir olsun gelin bunu birlikte başaralım.
Canlarla birlikte yaşayalım ve bunu hepbirlikte yapalım. Canlarımız Barınaklarda yaşamasın.
Canlarımıza Hepbirlikte sahip çıkalım. Büyükşehir Belediyemiz aşılarını Kısırlaştırmalarını yapıyor. Bizlerde onlara sevgimizi verelim bir kap su bir kap yemek verelim. Hiç bişey yapamıyorsanız bile onları görmezden gelmeyin onlara sokakta şiddet uygulamayın .
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Belediyelerimiz Vatandaşlarımız Esnafımız el ele onlarla yaşamayı başaralım. Sadece sabah evden çıkarken bir kap su bir kap yemek bırakın evinizin önüne sonra bakın görün canlar çok mutlu, sabahları size gözleriyle günaydın diyecekler.
Evet bu yazıyı içimden geldiğince yazdım, sabah akşamdan yemek attıklarını bir poşete koymuştum her gün yaptığım gibi. Uygun bir noktaya bırakacaktım. Ama apartmandan çıkar çıkmaz Karşımda tertemiz Bir Can gözümün içine bakıyordu. İlk kez görmüştüm elimde hazırladığım yemek ve bir birimize gözlerimize Bakarak günaydın dedikten sonra hazırladığım yemeği ona servis ettim açtı yavaş yavaş tüketti. İzledim ve çok mutlu oldum sonra ona şu vermek istedim. Suyu avcuma döktüm avcumdam yemeğini yedikten sonra yudum yudum suyunuda içti.
Ve o mutlu ben mutlu. Mersin Büyükşehir Belediyesi mutlu. Sokak canlarını barınaklarda değil ait oldukları noktalara özgürce bıraktıkları için teşekkür ediyorum. Sokakta yaşayan canlar tehlikeli ırklar değildir. Lütfen korkmayin sadece onlara siddey uygulamayin onlarda size tepki vermezler ozaman.

Son sözüm
#canlarıgormezdengelmeyin bizim kadar onlarında bu dünyada yaşam hakkı var. Bizleri yaradan Allahım onlarada can verdi. Onlarada yaşama hakkı verdi.

Suat ÖZDAL

#mersindesokakcanlarıcokmutlu
#sokaktacanlarvar
#sokaklarsokakcanlarinin
#sokaklardacanlarındayaşamahakkıvar
#sokakcanlarınıgörmezdengelme
#birkapsubirkapmama
#mersinsokaklarıdahaözgür