5 Şubat 2023

Tarsus ilkyarıyı Zirvede Bitirdi

TKBL de Mücadele eden Temsilcimiz Tarsus Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ilk yarıyı Zirvede tamamladı.

TKBL’ye iki kupa parolası ile başlayan Tarsus Belediye Basketbol Federasyon Kupasını söz verdiği gibi Başkan Dr. Haluk Bozdoğan’a teslim ettiler.
Sırada TKBL Şampiyonluğu var. Mustafa Secerlioğlu ve öğrencileri ilkyarı oynadıkları 15 maçın 13’nu kazanarak ligi zirvede tamamladı. 2. Fenerbahçe Gelişim 15 maçın 12’sini ve 3. Botaş Gelişim m 15 maçın 11’ini yine 4.İzmit Belediye 15 maçın 11’ni kazanarak ligin ilk yarısını ilk dört içinde tamamladılar. Tabi düşme potasında ise Karşıyaka Çarşı 15 mağlubiyet ve hemen ardından HDI Yalova ,Emlak konut Gelişim , Urla GSK 12 Mağlubiyetle son 4 takım arasında yerlerini aldılar.
Play-off potasında
Yeralan takımlar arasında Fenerbahçe Gelişim BOTAŞ Gelişim İzmit Belediye Elazığ İl Özel idare Elazığ Basketbol Kırklareli Basket Edremit belediye Güre Boğaziçi Basketbol var.
Evet ilk yarıyı geride bıraktık. Ve TKBL de durum bu.
Daha öncede belirttik şimdide söyleyelim Tarsus Belediye Basketbol takımının bu ligde rakibi yok. Lig bitiminde Kupayı Başkan Dr. Haluk Bozdoğan’a teslim ederler.
Diyeceksiniz Tarsus 2 mağlubiyet Aldı. Evet 2 tane daha alabilir. Bu mağlubiyetler olabilir önemli olan hedef. Hedeften şaşmamak. Tarsus Belediye Basketbol takımı güçlü bir kadro yapısına sahip , Tarsus Belediye Basketbol takımına ligde oynayan tüm takımlar Süprîz yapmak için sahaya çıkarlar. Dolayısıyla inişli çıkışlı bir grafik çiziyormuş görüntüsü ortaya çıkabilir.
Tecrübeli Coach Mustafa Secerlioğlu ve öğrencileri bu ligde önemli isimler arasında yer alıyor. Hepsinin ayrı bir sorumluluğu var. Her biri ayrı bir değer bu isimlerin Kulüplerine karşı taraftarına karşı en önemlisi de kendilerine karşı sorumlulukları var. Ligin sonunda bahane üretecek isimler değil bu oyuncular.
Tarsus taraftarına bu konuda sabırlı olmalarını ve takımlarına gereken desteği fazlasıyla vermelerini istiyorum. Tarsus spor salonunda her maç dolu olması gerekir. Taraftar şampiyonluğa koşan bir takıma sahip. Onlarında elini taşın altına koymaları gerekiyor.
Yönetim Kurulu As Başkanı Sayın İsmail Altun ve yöneticiler şu ana kadar ortaya koyduğu stratejik hedeflerini daha da yukarı çıkartmalı, daha coşkulu, daha enerjik , daha disiplinli, daha planlı hareket etmeliler.
Coach Secerlioğlu ve öğrencileri Ligin 2 yarısına Kaldığı yerden devam edeceklerdir.
Biz İlkHaberAjansı ekibi olarak Tarsus Belediyesi Kadın Basketbol takımının Sezon sonunda Şampiyonluk Kupasını Kazanacaklarına inanıyoruz.
Ve tüm Tarsus Spor camiasının da Şampiyonluğa inanmasını istiyoruz.

Haber Suat ÖZDAL