5 Şubat 2023

Sway Hotels Palandöken Nasıl Bir Yerdir?

İnsanlar; tatilin yalnızca yaz aylarında yapılacağını düşünürler. Ancak, kış aylarında da tatil yapmak mümkündür. Türkiye; kış tatili için uygun bir yer arayanlara çok sayıda seçenek sunar. Onlardan birisi de Erzurum!

Erzurum; bünyesinde çok sayıda otel barındırır. Bunlardan birçoğu tahmin edebileceğiniz üzere kayak otelidir. Bahsettiğimiz otellerden birisi de Sway Hotels Palandöken!

Neden Erzurum’a Gidilmeli?

Günün birinde yolunuz Erzurum’a düşmeli! Gelin, bu şehri özel kılan detaylara yakından bakalım!

  • Her şeyden önce, ulaşımın asla sorun olmayacağını ifade etmeliyiz. Erzurum; uçakla en çok 1.5 saatte gidilebilecek bir yerdir. İnsanlar; yolculuğun nasıl geçtiğini dahi anlamazlar. Ayrıca, diğer şehirlere kıyasla uçak promosyonlarının sayısının bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz.
  • Erzurum; kayak otelleri ve pistleri ile meşhurdur. Bünyesinde başta Sway Hotels olmak üzere çok sayıda kayak oteli barındırır. Ayrıca, otellerin günlük konaklama ücretleri; Uludağ’a kıyasla çok daha düşüktür. İnsanlar; hesaplı ve kaliteli bir kış tatili yapma şansına erişirler.
  • Sway Hotels gibi oteller her ne kadar kayak oteli olarak bilinseler de başka özelliklerinin de bulunduğunu ifade etmeliyiz. Bu otellerde müşterilere son derece kaliteli bir hizmet sunulur. Bilhassa SPA merkezleri sayesinde yenilenmek mümkün hale gelir.
  • Erzurum şehir merkezi mutlaka ziyaret edilmelidir. Bilhassa Çifte Minareler, Nene Hatun Türbesi, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongre Binası ve daha birçok yerin muhakkak görülmesi gerektiğini ifade edebiliriz.
  • Erzurum; tarihi yerleri ile de meşhur bir şehirdir. Tarihi Oltu Taşı Çarşısı ve Erzurum Arkeoloji Müzesi; kesinlikle ziyaret edilmelidir. Bu sayede, şehrin geçmişi hakkında bilgi alınabilir.
  • İşin bir de yeme içme kısmı bulunuyor. Erzurum’a geldiğiniz takdirde bazı lezzetleri muhakkak tatmalısınız. Söz konusu lezzetler arasında ilk sırada tahmin edebileceğiniz üzere cağ kebabı ve kadayıf dolması geliyor.

Son olarak, Erzurum insanının da son derece kibar ve samimi olduğunu söyleyebiliriz.

Sway Hotels’i Özel Kılan Detaylar Nelerdir?

Sway Hotel; gören herkesi kendine hayran bırakan manzarası, birbirinden eşsiz yemek sunumları, ailecek kayak yapılabilecek türden pistleri ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeker. Ayrıca, ışıklandırılmış kayak pisti ile fark yaratır. Bu sayede, gece kayağı yapmayı mümkün kılar. Teraslı ve ısıtmalı kapalı havuzu ile farkını ortaya koyar. İnsanlar; bu otele geldikleri takdirde rahatlama, esneme ve uzanma odaklı faaliyetleri yerine getirebilirler.

Sway Hotels Palandöken; standart oda, bağlantılı oda, deluxe oda, junior süit ve başkanlık süiti olmak üzere beş farklı konaklama seçeneğine sahiptir. Oda sayısı ve yatak kapasitesi bir hayli fazladır. Yalnızca 160 adet standart odası vardır. Sway Hotel; yeme içme seçenekleri ile de sınıfı geçer. Ana restoranın yanı sıra lobi bar, apre – ski terası, lounge 2400 gibi farklı yeme içme alternatiflerine de yer verir.