10 Haziran 2023

AYKANAT BASKETBOL EVİNDE KAZANDI

AYKANAT BASKETBOL EVİNDE KAZANDI

TB2L de mücadele eden temsilcimiz AYKANAT BASKETBOL ligin 2. Haftasında Nadir Gold İstanbul Basketbol ile karşılaştı.
AYKANAT BASKETBOL Ligin ilk haftasında deplasmanda NEF Vakfı ile karşılaştı ve 66/64 sahadan galip ayrıldı.


2. Hafta karşılaşmasında evinde Edip Buran Spor salonunda saat 15:00 te Nadir Gold İstanbul Basketbol ile taraftarının da desteği ile ilk yarısını 48/41 ve maç sonunda 85/76 galip gelerek ligde 2. galibiyetini aldı. Karşılama baştan sona AYKANAT BASKETBOL takımının kontrolünde oynandı. Coach Engin Aslan Tüm oyuncularına süre vererek katkı aldı. Özellikle bacın son bölümlerinde genç Oyuncu Ayberk’i oyuna alarak tecrübe kazanmasına destek verdi. Taraftarından alkışını aldı.
Tecrübeli oyuncu İbrahim Şahin maçın maestrosu olarak takımına 10 Sayı 5 asist 2 ribaunt 2 top çalma ve Savunmadaki muhteşem performansı ile takımına katkı sağlarken. Ömer Beş 18 Sayı 5 ribaund 3 asist 1 top çalma Emin Işık 16 sayı 6 ribaund 4 asist 4 top çalma Anıl Sungur 15 sayı 4 asist 2 ribaund 4 top çalma ile takıma katkı sağladılar.
Coach Engin Aslan teknik ekip ve takım ligin 2. haftasında 2 galibiyetle ligde istediklerini almış durumdalar ve eminimki her oynanan hafta daha verimli daha az hata yapan takım haline gelecekler.
Temsilcimiz AYKANAT BASKETBOL ‘u aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ediyoruz.
Kulüp Başkanı Bünyamin AYKANAT bey Mersin Sporuna yaptığı katkı ve destek içinde tebriklerimizi iletiyoruz.

HABER:SUAT ÖZDAL