30 Eylül 2023

İspanya 114 – 87 Bulgaristan İspanyanın Bulgaristan karşısında alması gereken bir galibiyettir.

gurubun güçlü ve en zayıf halkasının karşı karşıya geldiği karşılaşmayı, İspanya rahat kazandı. Bosna Hersek 95 – 85 Macaristan Bosna Hersek Şampiyona öncesi güçlü fransaya karşı galip gelmenin motivasyonu ile Macaristan ile karşı karşıya geldi ve sahadan galibiyetle ayrıldı Bosna Hersek Fransa ve Macaristan karşısında sahaya yansıttığı oyun sistemi ile Almanya’ ilk 16 vizesini alacaktır. Türkiye 72 – 68 Karadağ Şampiyonada ilk maçın galibi kimin olacağını bilemezsiniz favoriler de kaybedebilir

Türkiye ters bir takıma karşı galip gelerek şampiyonaya galibiyetle başlamıştır. Slovenya 92 – Litvanya 85 iki favori Takımın karşı karşıya geldiği müsabaka sonunda benimde Favorim Slovenya sadan galip ayrılarak sürprize meal vermedi. Belçika 79 – 76 Gürcistan Açıkcası Gürcistanın galibiyetini bekliyordum. Belçika istediği galibiyeti alarak şampiyonaya galibiyetle başlamanın mutluluğunu yaşıyor olmalı.

Belçika Gürcistan Bulgaristan son 3 sırayı alacaklar ama Almanya’da biletini kimler alamaz onu aralarındaki oynayacakları karşılaşmalar belirleyecek .
Fransa 63 – 76 Almanya süpriz demek olası bir durum ama Şampiyonada ilk maçlar favorisi yoktur niyet edersin galibiyet için ama rakibin kazanır.
Ben burda FIBA’nın favori gösterdiği Fransa gecenin sürprizini yaparak sahadan mağlup ayrılmasını normal karşılıyorum. ve FIBA’nın Şampiyona öncesi yayınladığı yüzdelik grafiği yerinde bulmuyorum. Habercilere yorumları bıraksınlar …