2 Aralık 2023

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde 2022-2023 sezonu fikstürü kura çekimiyle belirlendi.

Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki organizasyon, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da naklen yayınlandı.

Fikstür çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Başkan Vekili Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri TBF yöneticileri ve misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünü kutlayarak konuşmalarına başlayan

TBF Erkek Ligleri Müdürü Erkan Hacıoğlu, “Geçtiğimiz sezon ligimizde başarılı ve centilmence mücadele eden tüm takımlarımızı tebrik ediyorum. Ligimize yeni katılan Fenerbahçe Koleji ve Çağdaş Bodrum Spor’a hoş geldiniz diyor, göstermiş oldukları başarılı performansı devam ettirerek ligimize renk katacaklarına inanıyorum.

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’na önem veriyoruz. Basketbol Süper Ligi’nde üçüncü yılına girmiş olduğumuz bu uygulamayı misli.com

Türkiye Basketbol Ligi’nde de bu sene başarılı bir şekilde uygulamaya başladık. Bu talimatın başarılı bir şekilde uygulanması konuda göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

Basketbolun gelişimi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2022-2023 sezonunda KBSL ve misli.com TBL’de oynanacak olan müsabakaların canlı yayınlanması için tüm salonlara otomasyon kamera kurulumu tüm hızıyla devam ediyor. Bu yenilik sayesinde bu iki ligimizde oynanacak olan resmi müsabakaların tamamı

TBF YouTube kanalı üzerinden daha kaliteli bir şekilde canlı olarak basketbolseverlerle buluşacak. Yeni sezonda hayata geçireceğimiz “Şeffaflık Tescil Teknolojisi” ve anlaşma sağladığımız partnerimiz Sportradar ile kötü niyetli girişimlerden zarar görülmesini engellemek adına gerekli olan tüm eğitim ve organizasyonların planlanmasını yapıyoruz. Bitirdiğimiz zaman sizlerle de paylaşacağız.

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde 2022-2023 sezonuna Federasyon Kupasıyla beraber 23-30 Eylül tarihlerinde başlayacağız. 7 Ekim Cuma günü de lige başlayıp 1 Mayıs 2023 tarihinde normal sezonu tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

Teknik detayların paylaşıldığı kura çekiminde, Erkekler Federasyon Kupası eşleşmeleri de belirlendi.

Erkekler Federasyon Kupası grupları şu şekilde oluştu:

A Grubu
Antalya Güneşi
Samsunspor
OGM Ormanspor
Çağdaş Bodrumspor

B Grubu
Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor
Bornova Belediyesi Karşıyaka
Sigortam.net

C Grubu
Mersin Büyükşehir Belediyesi
Final Spor
Ankaragücü Mamak Belediyesi
Akran Gemlik Basketbol

D Grubu
Kocaeli BŞB Kağıtspor
Semt77 Yalovaspor
Fenerbahçe Koleji DS Energy
Depomaxx Haremspor

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde 2022-2023 sezonu fikstürüne ulaşmak için tıklayınız.

23-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Erkekler Federasyon Kupası programına ulaşmak için tıklayınız.

HABER: SUAT ÖZDAL