24 Nisan 2024

Vatandaşın ayağına giden Kıratlı, talepleri tek tek not alıyor

Mersin’in tüm ilçe ve mahallelerini karış karış gezen, oda, dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile esnaf ziyaretleri gerçekleştiren AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, gelen talep ve sıkıntıları tek tek not alıyor. Genel anlamda Mersin’in sorunlarına hakim olduğunu ifade eden Kıratlı, “Ama farklı sıkıntıları dile getiren, farklı talepleri olan hemşehrilerim de oluyor. Notlarımızı alıyoruz ve bakanımızın da büyük destekleriyle bunları çözme gayretinde olacağız” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı olan Ali Kıratlı, yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede dün önce Mersin Ziraat Odası ile Sulama Birliğini ziyaret eden Kıratlı, ardından sırasıyla Akdeniz İlçesine bağlı Camili, Yeşilova, Iğdır, Akdam, Civanyaylağı, Bekirde (Dikilitaş) mahallelerine giderek hemşehrileriyle buluştu. Konuşmalarının bitiminde ise, “Ben, genel anlamda Mersin’in sorunlarına hakimim ama farklı talepleri, sıkıntıları olanlar olabilir” diyerek, mikrofonu vatandaşa uzattı ve onların taleplerini, sıkıntılarını dinledi, tek tek not aldı.

“BAKANIMIZ MERSİN İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS”
Daha sonra tekrar konuşan Ali Kıratlı, kendisiyle birlikte Mersin’den aday gösterilen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Mersin için büyük bir şans olduğunu dile getirerek, “Notlarımızı alıyoruz ve bakanımızın da büyük destekleriyle bunları çözme gayretinde olacağız” diye konuştu. Henüz seçim olmadan dahi birkaç önemli sorunu, bakana aktardıktan sonra çözüme kavuşturduklarının altını çizen Kıratlı, “Biz, aday gösterilmemizin sonrasında bakanımızla özel konuşmamızda limon, narenciye ve çiftçimizin sulama suyu sıkıntılarından bahsettik. Daha sonra ben Mersin’e döndüğümde bir rapor hazırladım ve bakanımıza sundum. Bakın şimdi, limon teşvik geldi. Sulama suyu ücretinin yarısını devlet karşılayacak. Bunlarla birlikte; yine bakanımızın talimatlarıyla taşıma boru hatları için, parke taşları için ödenek geldi Valiliğe. İşte bakın bunlar yapacaklarımızın da garantisidir” şeklinde konuştu.
Konuşmalarında AK Parti döneminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde önemli hizmetlerin de yapıldığına anlatan 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı olan Ali Kıratlı, şunları kaydetti:”

“21 YILDIR DOKUNMADIĞIMIZ, EĞİLMEDİĞİMİZ HİÇBİR ŞEY KALMADI”
2001’de başlayan AK Parti hareketi 2002’de iktidar olmamızla beraber hizmet kervanına dönüştü. 21 yılda bu ülkede, dokunmadık, eğilmedik hiçbir şey kalmadı. Hemen her sektörde alt yapıdan üst yapıya, ulaşımdan sağlığa, milli eğitimden telekomünikasyona, aklınıza gelecek her alanda mükemmel hizmetler yaptık. Ben burada yapılanları anlatmaya kalksam, 7 gün 24 saat anlatırım.

“GEÇMİŞTE HASTANELERDE NELER ÇEKTİĞİMİZİ BİLİYORUZ”
Hizmetleri yapmadan önce de yaptıktan sonra da muhalefet karşı bir duruş sergiliyor. Biz, şehir hastanelerini yapacağımızda, ‘ne gerek var’ dediler. Aslında yapılan işleri alkışlayıp, takdir etseler belki de oylarını artıracaklar. Yapılan hizmetlerin hepsi millet için yapılıyor. Şehir hastanelerde gurur verici hizmetler görüyoruz. 2002 yılından önceki hastanelerin durumlarını çok iyi biliyoruz. Neler çektiğimiz iyi biliyoruz.

“TİCARİ ARACINI YENİLEMEK İSTEYEN ESNAFIMIZ ÖTV’DEN MUAF OLACAK”
Ben, geçmişten bu yana yapılan hizmetlerden sadece bir tanesinin örneğini verdim. Şöyle geriye doğru bir bakın, neler yapıldı bu ülkede. Belki de 80 yılda yapılabilecek hizmetler 21 yıla sığdı. Sadece bu hafta içinde Sayın Cumhurbaşkanımız 30’dan fazla müjde verdi milletimize. Yorulmak nedir bilmiyor. Öyle bir lidere sahip olduğumuz için çok gururluyuz. Rabbim başımızdan eksik etmesin. Sadece bu hafta verdiği müjdelerden 1 tanesi esnafa geldi. Ticari aracını yenilemek isteyenler ÖTV’den muaf olacak.

“EV HANIMLIĞINDAN EMEKLİ OLUNABİLECEK”
Yeni seçim beyannamemizde ev hanımlığı artık bir meslek statüsüne alınıyor. Ev hanımlarımız emekli olabilecek. Devlet sigorta primlerinin 3’te 1’ini yatıracak. Yine yeni dönemde evlenecek gençlere 150 bin TL faizsiz kredi verilecek. Bitti mi? Hayır. Eskiden çocuğunuz doğduğunda bankadan hesap açtırır, ufak ufak para yatırırdınız. Eskiden bunu ana, baba yapıyordu şimdi devlet ana, baba yapacak. Çocukların hesabına 18 yaşına gelinceye kadar para yatıracak, o çocuk 18 yaşına geldiğinde eğitimi için harcayacak.