4 Mart 2024

Vali Pehlivan, Mersin Bilim Köyü’nü ziyaret etti

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile tarihi 1928 yılına dayanan eski yapıyı Mersin Valiliği, Mezitli Belediyesi ve Çukurova Kalkınma Ajansı destekleri ile restore edilerek hayata geçirilen Mersin Bilim Köyü’nü ziyaret etti, Teleskop ile Ay gözlemi yaptı.
Mezitli Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç, öğrenci ve velilerinin katıldığı etkinlikte Vali Pehlivan, Mersin’de dezavantajlı çocuk ve gençlerin bireysel gelişimlerini destekleyerek onların sosyal aktivitelere katılımlarının arttırılmasında önemli rolü bulunan Mersin Bilim Köyü’nde incelemelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’dan bilgiler aldı.
Bilim ve teknoloji eğitimine yönelik Maker Atölyeleri, Z Kütüphane, Gökyüzü Gözlemevi, Robotik Kodlama Atölyeleri ve Bilimsel Gösteri deneylerinin yapılabildiği bilişim destekli Mersin Bilim Köyü’nde öğrencilerle bir araya gelen Vali Pehlivan, bilim atölyelerini gezerek teleskop ile Ay gözlemi yaptı.
Öğrenci, öğretmen ve velilere 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Vali Pehlivan, öğrencilerle sohbet ederek günün anısına fotoğraf çektirdi.