23 Nisan 2024

Son Dakika: Mersin Adliyesi’nde Avukata Saldırı

Mersin Barosu’ndan Avukat Muhammet Varli, adliye bahçesinde sözlü ve fiziki saldırıya uğradı.  Saldırgan tutuklanırken Mersin Barosu saldırıya tepki gösterdi.

Mersin Barosu üyesi Av. Muhammet Varli, 3 Eylül’de çocuk teslimi için adliye bahçesinde görevi sırasında sözlü ve fiziki saldırıya uğradı.
Mersin Mercek’in haberine göre Olayın ardından saldırgan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Mersin Barosu ve Avukat Hakları Merkezi olaya tepki göstererek açıklama yayımladı.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Baro ve merkezden yapılan açıklamada, soruşturma sürecinin sağlıklı yürütülmesi, olayın hassasiyeti sebebiyle sonuç alıncaya kadar, aşamalarda açıklama yapmaktan özellikle imtina edildiği belirtilerek, “Baro Başkanı Gazi Özdemir, Başkan Yardımcısı Kazım Yüksel ve Avukat Hakları Merkezi Başkanı İbrahim Hakkı Koç ile ilk andan itibaren etkin şekilde takip edilen soruşturma sürecinde, Toros Devlet Hastanesi’nden darp raporu alınması, Mağazalar Karakolu’ndaki emniyet ifadesi, savcılığa sevk ve Sulh Ceza Mahkemesindeki sorgu aşamalarının sonuna kadar bizzat meslektaşımızın yanında bulunulmuş ve sonuç olarak saldırgan mevcutlu olarak sevk edilerek Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir” denildi.