18 Mayıs 2024

Politeknik (USA) Inc'nin maddi olmayan duran varlıklarının satışı

0

Politeknik (USA) Inc’nin maddi olmayan duran varlıklarının satışına ilişkin bildirim yapıldı.

Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Şirketimizin %100 payına sahip olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia eyaletinde kurulu olan POLİTEKNİK (USA) INC’nin tasfiye sürecine girilmesi sebebiyle, sahip olduğu maddi olmayan duran varlıkların COVENTYA INC. isimli grup şirketine satışına ilişkin 27.08.2021 tarihli sözleşmenin imzalanmasına yönelik aldığı 27.08.2021 tarihli yönetim kurulu kararının kabulüne, bağımsız kuruluşça yapılan değerleme raporuna uygun olarak grup şirketi COVENTYA INC.’e yapılan 515.720 ABD Doları tutarındaki varlık satışının Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) II-23.3 Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği’nin 4 ve 6. maddesinde belirtilen hususlar çerçevesinde önemli nitelikte bir işlem olmadığından, tebliğ kapsamında önemli nitelikteki işlemlere ilişkin yapılması istenen zorunlu hususlara ilişkin herhangi bir işlem yapılmamasına,
söz konusu varlık satışına ilişkin işbu kararımız ile varlık satışının bağlı ortaklığımız tarafından grubumuz ilişkili şirketi COVENTYA INC.’e yapılması ve söz konusu satış tutarının SPK’nın Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 9. maddesi 2. fıkrasında belirtilen orana ulaştığından, işbu ilişkili taraf işleminin KAP’ta duyurulmasına karar verilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir