23 Nisan 2024

KIRATLI’NIN SOHBET TOPLANTILARI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

MEŞALELER YAKILDI TEZAHÜRATLAR DİNMEDİ

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı’ya her gittiği yerde büyük sevgi gösterileri yapılırken, sohbet etmek için gittiği Erdemli’de de ellerinde meşaleler olan kalabalıkla karşılanınca, sohbet mitinge dönüştü. Kalabalığa hitap eden Kıratlı, “Yörük hemşehrilerim, Yörük evladına sahip çıkıyor. Erdemli, Mersin’imizin gözbebeği ve biz de Erdemli’mizin kıymetini bilip, gözümüz gibi bakacağız” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında bir kez daha Erdemli’ye giden 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, ilçe parti binası önünde çiçeklerle karşılandı. Kıratlı, ilçe Başkanı Serdal Kaya ve AK Parti’nin Erdemli bölgesinden aday gösterdiği Serkan Tanrıkulu ve parti teşkilatı ile birlikte çeşitli ziyaretler ve esnaf gezilerine çıkıp, Limonlu, Tırtar ve Üçtepe’de vatandaşla buluştu. Kıratlı ilk olarak Erdemli Hal Komisyoncuları Derneğini ziyaret ederek başkan Ahmet Taner ve yönetimi ile görüştü.
“YENİ HAL YASASI ÖNÜMZÜDEKİ DÖNEM TAMAM”
Her gittiği yerde, vatandaşa ve esnafa kendisine iletmek istedikleri sıkıntıları soran Ali Kıratlı, buruda, “Hallerin durumu ne olacak” diyen bir komisyon üyesine, hükümetin hal yasası çalışmasını hatırlatarak, “Hükümetimiz, çok önemli ve detaylı bir çalışma yaptı. Yeni hal yasası ile ilgili taslak metin hazırlandı, düzenleme yapılıp, önümüzdeki dönemde mecliste olacak, bunun da müjdesini vermiş olayım” diye konuştu.
MEŞALELER YAKILDI TEZAHÜRATLAR DİNMEDİ


Serkan Tanrıkulu ve beraberinde teşkilat üyeleri ile Oto Sanatkarları ve Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odasanı ziyaret eden Kıratlı, Erdemli Sanayi Sitesinde esnafla buluştu, ardından sohbet toplantısı için Limonlu’ya, ardından Tırtar’a ve Üçtepe’ye gitti. Kıratlı buralarda yüzlerce vatandaş tarafından karşılanırken, meşaleler yakıldı. Kıratlı konuşurken de destek tezahüratları dinmek bilmedi.
“YÖRÜKLER SAZI ALDI ELİNE ÇALIYOR.. İNŞALLAH BESTEYİ DE BİRLİKTE YAPACAĞIZ”
Kalabalığa konuşan Ali Kıratlı, partinin içinden gelmiş, her kademesinde görev yapmış, en son Mezitli İlçe Başkanlığı yapmış biri olduğunu ve Yörük evladı olduğunu anlatarak, “Teşkilatın içerisine çıkmış iki tane Yörük evladı bugün karşınızda milletvekili adayı olarak var. Allah nasip ederse yarın da mecliste bu kardeşleriniz sizlerin hizmetkarı olacak. Öncelikle az önce de söyledim. Bizler Yörükler olarak bir kere kendimize güveneceğiz. çalışacağız. Azmedeceğiz, mücadele edeceğiz. Eğer bizler istersek yapamayacağımız hiçbir şey yok. Şimdi bugün Mersin’e bakıyoruz işte karşınızda iki tane Yörük kökenli milletvekili adayı var. Verilen bir sonrakiyle üçe bakıyorum. O da Gülnarlı. O da bir Yörük Türkmen kızı. O da Yörük. şuraya öteye gidiyorum. Üniversiteye bakıyorum. Limonlu’nun evladı, Erdemli’nin evladı. Erol Hoca var. Öbür tarafa dönüyorum. İl Tarım Müdürü’ne bakıyorum. Arslanköy. Az daha öte gidiyorum Çevre şehirciliğe bakıyorum. Azıcık daha gidiyorum TRT’ye bakıyorum; Yörük. Yani Yörükler sazı eline almış şimdi. Mersin’de çalıyor İnşallah 14 Mayıs’ta sizlerle beraber besteyi de beraber yapacağız. Bu şarkıları da beraber söyleyeceğiz” dedi.

“BİR ALİ GİDER, BİN ALİ GELİR”
Çok sayıda Erdemli ve Silifke halkının dillendirdiği ve partiden ayrılan isimlere gönderme yapıldığı, “Bir Ali gider, bin Ali gelir” söylemine değinen 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, “Şimdi az önce ağabeyim söyledi. Benim aday tanıtımımda Aday adaylığı açıklamamda bir arkadaşımız bir yazı yazmış oraya, pankart asmış. ‘Bir Ali gider, bir Ali gelir’ diye. Şimdi, tabii bu partide Aliler bitmez. Kimse kerameti kendinden saymasın. Bu partide vazgeçilemeyecek olan bir kişi var. Onun dışında her şeyden ve herkesten vazgeçilir. O da Sayın Cumhurbaşkanımız ümmetin lideri, milletin lideri, liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” şeklinde konuştu.
“KERAMETİ KENDİNDEN SAYANLARLA 14 MAYIS’TA SANDIKTA HESAPLAŞACAĞIZ”
Bu partiden, bu hizmet treninden çok inenler oldu hani kürsüden ben bu davaya, bu mukaddes davaya ihanet edersem benim yüzüme tükürün diyen bir şahsiyet vardı. İşte şimdi yüzüne tükürme fırsatı 14 Mayıs’ta. Kerameti kendinden sayan. Yine, ‘ekonomiyi ben düzelttim’ diyen, ‘ben olmasaydım bu ekonomi düzelmezdi’ diye yine kerameti kendinden sayan bir başka şahsiyet var. İnşallah onunla da sandıkta hesaplaşacağız” dedi.
“BAKANIMIZ LİMONDA MÜJDEYİ VERDİ”
Kendisinin de bir çiftçi olduğunu, limondaki sıkıntıları bildiğini belirten Kıratlı, Mersin’den Milletvekili Adayı olan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin girişimiyle limonda müjde verildiğini açıkladı. Kıratlı şunları kaydetti:
“Ben de kendi adıma bir ucum çiftçi. Benim de limonum dalında kaldı. Şurada bir hafta önce kestirebildim. Evet. Ağaç çiçek açmış. Bu ağaçlar bize senelerce de lazım. Önümüzdeki sene de lazım. Evet bu yıl limon para etmedi. Ama geriye dönüp baktığımızda son 10 yılda bunun ortalamasını aldığımızda en az sekiz yılı bu mal para etti. Ben bu limonları eskiden dereye döktüğümü de bilirim. Biz adaylığımız açıklandıktan sonra ilçe başkanımız, Serkan Milletvekilimizle beraber bunu Sayın Bakanımıza arz ettik, Dedik ki efendim, biz Mersin’e elimiz boş gidemeyiz. Mersin’e bir müjdeyle gitmemiz lazım. Mersin’e giderken öncelikle bu limonu halletmemiz lazım. Yoksa dedik vallahi bizi köylerde taşırlar. Sayın Bakanımız yaptı görüşmelerini ve ihracatta 40 kuruş olan teşviği ton başına 1000 liraya çıkardık. Belki fiyatlara çok fazla ilk etapta etki etmedi ama şuna etki etti: Ben düne kadar tüccarı aradığımda telefonuma bakmayan tüccar telefonumu açtı. Geçen hafta limonu kestirdik. En azından buna etki etti.”
“BİZ YÖRÜKLER O ELLERİ KIRARIZ”
Millet ittifakının propagandalarını eleştiren Ali Kıratlı, “Şimdi özellikle bunlar hep hesap kitap yapıyor. Ama bazen şaşırıyor. Cenabı Allah bunları şaşırtıyor. Bazen de ulusal medyaya düşüyorlar. Kendi ağızlarıyla söylüyorlar. Birilerinin bir şey yapmasına gerek yok. Diyorlar ki, o düne kadar biz sırtımızı Kandil’e yasladık diyenler, şimdi de çıkmışlar diyorlar ki, o güruh; ‘biz yüz yıllık cumhuriyeti değiştirmeye geliyoruz’ diyorlar. ‘Biz, Selahattin Demirtaş’ı dışarıya çıkaracağız’ diyorlar. ‘Biz, 15 Temmuz’un intikamını almaya geliyoruz. Cezaevlerinin kapılarını kıracağız. Onları dışarıya çıkaracağız’ diyorlar. ‘Biz Apo’yu serbest bırakacağız’ diyorlar. Hadi oradan ya! Bir kere Yörükler var ya Yörükler; bırakın Cumhuriyeti değiştirmeyi, şu arka tarafta duran dünyanın en güzel bayrağı var ya, o rengini şehitlerimizin kanından alan dünyanın en güzel bayrağı. Rabbim bizlere, sizlere o bayrakta kan olmayı nasip etsin. O dünyanın en güzel bayrağı, bırakın o cumhuriyeti değiştirmeyi, o bayrağa el uzandığı anda biz Yörükler olarak o eli kırarız. Yörükler bu ülkenin sigortasıdır. Ne diyor Gazi Mustafa Kemal? ‘Çıkın bakın Toroslar’a. Bir tane çatmada duman tütüyorsa korkmayın’ diyor. Biz Yörükler olduğu buna izin vermeyiz. 14 Mayıs’ta da izin vermeyeceğiz” diye konuştu.