24 Nisan 2024

KIRATLI: KILIÇDAROĞLU; “NAMUS, ŞEREF SÖZÜ” DEMİŞTİ.. SADECE MERSİN’DE 4 BİNDEN FAZLA İŞÇİ EKMEĞİNDEN EDİLDİ!

C UMHURBAŞKANIMIZI KİMLERİN İSTEMEDİĞİNE BAKIN, ZATEN OY VERİRSİNİZ”

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, “Kılıçdaroğlu her yerde; ‘Sana söz, yine baharlar gelecek’ diyor. Biz o baharları İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da Mersin’de gördük. Bundan 4 buçuk yıl önce, ‘Size namus, şeref sözü veriyorum. Büyükşehirleri bize verin, bir tane bile işçi çıkarmayacağım’ demişti. Sadece Mersin’de Vahap Seçer, 4 binden fazla işçiyi ekmeğinden etti” dedi.
14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi, çalışmalarını sürdüren 28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, AK Parti Mezitli İlçe Başkanı Zafer Uslu, meclis üyeleri Hüseyin Kılıç, Ebubekir Uluçay, Gençlik Kolları Başkanı Emre Ustalar ve teşkilat üyeleriyle, kendi memleketi olan Mezitli’de pazar yeri ve kırsal mahalle ziyaretleri, esnaf gezisi ve kahvehane toplantıları ile aile ziyaretleri gerçekleştirdi, düğün merasimlerine katıldı. Kıratlı öncelikle, Akdeniz Mahallesinde kurulan pazar yerinde pazarcı esnafına hayırlı işler dileğinde bulundu, alışveriş yapan vatandaşla sohbet edip, hanımefendilere gül takdim etti. Ardından, “Doğduğum, doyduğum yerler” dediği Tepeköy’e giden Kıratlı’yı bine yakın hemşehrisi adaklarla karşıladı. Duygulandığını ifade eden Kıratlı burada onlarca dakika süren selamlaşma ve kucaklaşmanın ardından bir konuşma yaptı, daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Gittiği her yerde, “Bir ucum Bozön, bir ucum Tepeköy, Sarılar, Kocayer, Zeybekler, Kuyuluk” açıklaması yapan Kıratlı’nın sonraki durağı Sarılar oldu. Bir önceki programın uzamasına ve aşarı yağışa rağmen milletvekillerini bekleyen Sarılar halkı da, Tepeköy’de olduğu gibi Kıratlı’yı davul-zurna ve yoğun sevgi gösterileriyle karşıladı. Kıratlı, Kocayer ve Zeybekler Mahallelerinde de yağan aşırı yağmurda hemşehrileriyle kucaklaştı, sohbet etti, gelen talepleri not aldı. Daha sonra Kuyuluk Mahallesine geçen Ali Kıratlı, esnafı gezdikten sonra, “Ailem” dediği hemşehrilerine hitaben bir konuşma yaptı. Son olarak ise, Mezitli Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Kılıç’ın ailesini, Mersin Tarım sahibi Halil Yılmaz ve Levent Alkaç ailesini ziyaret edip, düğün merasimlerine katıldı.


“CUMHURBAŞKANIMIZI KİMLERİN İSTEMEDİĞİNE BAKIN, ZATEN OY VERİRSİNİZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kimlerin istemediğine bakıldığında dahi, hiçbir hizmete, yatırama bakılmaksızın zaten oy verilebileceğini dile getiren Ali Kıratlı, “Cumhurbaşkanımızı, ABD istemiyor, PKK/PYD istemiyor, FETÖ istemiyor, İsrail istemiyor, AB istemiyor, Yunanistan istemiyor… Ben bunlara baksam bile vallahi hizmetlere bakmadan gider oyumu veririm Sayın Erdoğan’a” diye konuştu.
“BAYRAĞIMIZA UZANACAK O ELLERİ KIRARIZ”
14 Mayıs’taki seçimlerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden öte bir anlam taşıdığının altını çizen AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, “Sırtımızı Kandile yasladık’ diyenler, şimdi; ‘yüz yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz, cezaevlerinin kapılarını kıracağız ve arkadaşlarımızı serbest bırakacağız’ diyorlar. Kim bunların arkadaşları? PKK’lı teröristler. Daha da ileri gidiyorlar; ‘Selahattin Demirtaş’ı çıkaracağız’ diyorlar. Daha da ileri gidip, ‘Apo’ya özgürlük’ diyorlar. Benim, Mezitlili hemşehrilerim, Mersinli kardeşlerim buna izin verir mi? Vermez, çünkü ben kanımı biliyorum. Cumhuriyetimize, bayrağımıza uzanacak o elleri kırarız biz” dedi.
“CHP VE İYİ PARTİ MİTİNGLERİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ SLOGANLARI ATILIYOR”
Karşılarında olan millet ittifakının, halkın milli ve dini değerlerinden uzak, PKK’nın meclisteki siyasi kolu olan HDP ile birlik olduğunu belirten Kıratlı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapalı kapılar ardında anlaşma yaptığını, şimdilerde HDP’lilerin mitinglerde, “Selo’ya özgürlük. Apo’ya özgürlük” çığlıklarıyla, bu anlaşmanın detaylarını haykırdığını, hatta Meral Akşener’in bile mitinglerinde sloganlar attığını söyledi.
“MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DE ÇIKARILAN İŞÇİLERİN YERİNE KİMLERİ ALDILAR BİLİYOR MUSUNUZ?
Kılıçdaroğlu’nun reklamlarda, mitinglerde, “Sana söz, yine baharlar gelecek” sloganı üzerinden eleştirilerini sıralayan Ali Kıratlı, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i işçi çıkarması üzerinden adeta topa tuttu. Kıratlı şunları söyledi:
“Kılıçdaroğlu her yerde, ‘Sana söz, yine baharlar gelecek’ diyor. Biz o baharları İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da Mersin’de gördük. Bundan 4 buçuk yıl önce, ‘Size namus, şeref sözü veriyorum. Büyükşehirleri bize verin, bir tane bile işçi çıkarmayacağım’ demişti. Kendi belediyesi olan Mersin Büyükşehir Belediyesinde Vahap Seçer, 4 binden fazla işçiyi, ‘performans düşüklüğü’ bahanesiyle işinden etti. Bu işçiler ki, vatanına, bayrağına bağlı isimlerdi. Onların, çoluk-çocukları vardı. Aileleri vardı. Kredileri, borçları vardı. Mahkemelerdeler şimdi ve davalarını kazanıyorlar. Peki o işçi kardeşlerimin yerlerine kimleri aldılar biliyor musunuz? Bunlar, İçişleri Bakanlığının soruşturmalarında ortaya çıkıyor. Dağdaki PKK’lıların yakınları alınmış işe. Vahap Seçer bunu Anamur’daki ve Tarsus’taki konuşmalarında söyledi. Ne dedi? Biz bu seçimi, HDP’li kardeşlerimiz sayesinde kazandık. HDP’lilere teşekkür ediyorum’ dedi. İşte 14 Mayıs’taki seçimler tüm bunlar için önem taşıyor. Bu seçimler Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde öte, vatan, millet, bayrak seçimi.”