20 Nisan 2024

KIRATLI, “BU SEÇİM, ÜLKENİN BEKASININ KORUNMASI ANLAMINDA KARAR SEÇİMİ OLACAK”

KIRATLI, “BU SEÇİM, ÜLKENİN BEKASININ KORUNMASI ANLAMINDA KARAR SEÇİMİ OLACAK”
AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin parti ya da siyasi bir seçim olmadığını belirterek, “Bu seçim; ‘Cumhuriyetle hesaplaşacağız, hapishanelerin kapılarını kıracağız, rejimi değiştireceğiz’ diyenlere ve onlarla birlik olanlara karşı, ülkenin bekasını korumak anlamında bir karar seçimi olacak” dedi.
28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, 14 Mayıs’ta yapılacak seçim öncesi ziyaretlerini sürdürüyor. Her gittiği yerde çiçekler ve adaklarla karşılanan Kıratlı, dün de öncelikle AK Parti Toroslar İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Bekir Topçu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkan ve üyeleriyle, Toroslar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinin AK Partili meclis üyeleri ve partililerle bir araya geldi.
“BİZ, BU ÜLKEYİ BÖLMEK İSTEYENLERLE BİRLİK OLANLARA OY VERMEYİZ”
Daha sonra da başta Başkan Topçu ve meclis üyeleri olmak üzere tüm Toroslar ilçe teşkilatıyla birlikte, Toroslar ilçesine bağlı kırsal mahallelere çıkarma yaptı. Sadiye, Değnek, Tırtar’da vatandaşla sohbet eden Kıratlı’ya sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlar, “Biz, uzun zamandır içimizden bir adayın çıkmasını bekliyorduk. Ali Kıratlı’da bizim gibi Yörük. Biz, bu ülkeyi bölmek isteyenlerle birlik olanlara oy vermeyiz. Mersin’de Kıratlı vekilimize, ülkede Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz ve arkalarındayız mesajı verdiler.
“SEÇİMDEN SONRA DA BENİ SIK SIK GÖRECEKSİNİZ”
Arslanköy’e geçen Ali Kıratlı burada da adakla karşılandı. Cuma namazını Arslanköy’de kılan Kıratlı, bir kahvehanede bir araya geldiği hemşehrilerine, 21 yıllık AK Parti hükümeti döneminde yapılan hizmetlerden bahsetti. Mersin ile ilgili de sorunları bildiğini söyledi. Kıratlı, “Benim sağ omzumda sıkıntılar var ama sol omzumda da bu sıkıntıların çözüm yolları var” dedi. “Sen de seçimler öncesinde buraya gelip, giden tüm adaylar gibi oy istemeye gelip, daha sonra uğramayanlardan mı olacaksın? Şeklindeki bir soruya Kıratlı, kahvehanedeki herkese kartvizitini de dağıtarak, “Ben, 28 yıldır aynı numarayı kullanıyorum. Benim başka numaram yok. Aslında benim diğer numaram, hizmet aşkı numarası. İlçe başkanlığı yaptığım dönemden beni tanıyanlar bilir, gece yarılarında dahi telefonlara baktım. Her çağrıya koştum. Size söz, beni sık sık göreceksiniz” diye yanıt verdi.
“MÜRACAATLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”
Konuşmasının ardından gittiği her yerde olduğu gibi mikrofonu vatandaşlara veren Ali Kıratlı, gelen eleştiri ve talepleri tek tek not aldı. Arslanköy ile ilgili karakol, bankamatik, PTT gibi talepleri noktasında gerekli yerlere müracaat ettiklerini belirten hemşehrilerine Kıratlı, bu müracaatların takipçisi olacağı sözünü verdi.
“BENİM HEMŞEHRİLERİM MÜSAADE ETMEZ”
28. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, Yavca ve Kurudere mahalle ziyaretlerinin ardından Çavuşlu, Çukurova Mahallesinde yüzlerce kişiye hitap etti. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin parti ya da siyasi bir seçim olmadığını, ülkenin bekasının korunması anlamında bir karar seçimi olacağının altını çizen Kıratlı, şunları kaydetti:
“Birileri çıkıyor konuşuyor. Bölücü dille konuşuyor. Dün, sırtımızı Kandil’e yasladık diyenler, şimdi, ‘Geliyoruz’ diyorlar. Açık açık söylüyorlar üstelik. ‘Biz, cezaevlerinin kapılarını kırmaya, arkadaşlarımızı çıkarmaya geliyoruz’ diyorlar. Kim bu arkadaşları, terör suçluları, PKK’lılar. Kim bunlar mesela: Selahattin Demirtaş, askerimizi, polisimizi, öğretmenimizi, vatandaşları ve bebekleri katleden, eli kanlı terörist başı Abdullah Öcalan’ı çıkaracaklarını söylüyorlar. Çavuşlulu, Çukurovalı hemşehrilerim buna müsaade eder mi? Etmez. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’i değiştireceklerini söylüyorlar. Benim Çavuşlulu, Çukurovalı tüm Toroslar’dan olan halkımdan doktor, mühendis, hakim, savcı, vali, cumhurbaşkanı çıkar ama vatan haini çıkmaz. “Bu seçim; ‘Cumhuriyetle hesaplaşacağız, hapishanelerin kapılarını kıracağız, rejimi değiştireceğiz’ diyenlere ve onlarla birlik olanlara karşı, ülkenin bekasını korumak anlamında bir karar seçimi olacak.”