24 Nisan 2024

Hemşireye Öpücük Tacizi ! (Özel Haber)

hemşireye taciz

Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Hemşire K.G., hastanede görevli sağlık memuru İ.T. tarafından tacize uğradığını öne sürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na konuşan K.G., “Beni doktor odasına çağırıp bir şey söyleyeceğini söyledi. Daha sonra çıkmamı engelledi. Çıkmaya çalışırken dudağımdan öptü. ‘Abi napiyorsun ya’ deyince göğsüme dokundu. Sonrasında ‘Ne var ki sen benim kızım değil misin’ dedi. Basiretim bağlandı, şok olduk. Cezasını alması için sonuna kadar uğraşacağım” dedi. 

Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son bir kaç ay içerisinde ikinci taciz iddiası gündeme geldi. Tacizde bulunduğu iddia edilen kişi ise aynı. 11 Eylül günü dış şirket hemşiresi olarak Çiğil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli olan K.G., tacize yaşadığını öne sürdü.  

“Çıkartmam Bi Daha Öpeceğim”

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Erkan Doğan’a konuşan hemşire, “Bu kişiyle mesai arkadaşıyız. Benimle bir şey konuşmak istediğini söyleyip genel cerrahi doktor odasına çağırdı. Bir süre konuştuktan sonra kapının önüne geçerek kapıyı tuttu. Telefonla konuştuğu sırada kolunun altından kapıdan geçmeye çalışırken dudağımdan öptü. Olayın şokuyla ‘Abi napıyorsun’ diyince göğsüme dokundu. Sonrasında bana, ‘Sen benim kızım değil misin, ne var ki’ dedi. Ben de ‘ne diyorsun ya’ dedim. Olayın şokuyla bağırsam mı bağırsam mı bilemedim. Ama insanın o an basireti bağlanıyor. Ben geri çekildim, aynada kendime bakıyorum. O sırada, ‘Lütfen dudağının kenarından tekrar öpeyim’ dedi. Elim ile yüzümü kapattım. Bu sırada benim odadan dışarı çıkmamı engelledi. Ben de bir doktoru telefonla arıyormuş gibi yapıp ‘Hocam geliyorum’ diye konuşuyorum. O sırada, ‘Çıkartmam bi daha öpeceğim’ diyor.  O önden ben arkadan çıktım. Kapının önünde bir erkek hasta olduğunu hatırlıyorum. Benim saçım başım dağılmış saçımı düzeltmeye çalışıyorum” dedi. 

Suç Duyurusunda Bulundu 

Konuyu hemen hastane idaresine bildirdiğini, Çiğli Kadın Şiddet Merkezi’ne gidip ifade verdiğini anlatan G, “Bu kişinin ceza alması için sonuna kadar mücadele edeceğim. Daha önce bu kişi tanıdığım arkadaşlarıma da benzer tacizlerde bulunmuş” diye konuştu. 

Hastane Yönetimi : “Soruşturma Açıldı”

Konuyla ilgili BSHA’ya açıklama yapan hastane yönetimi, konudan haberi olduklarını belirterek, “Soruşturma açıldı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne de bilgi verdik” şeklinde konuştu.

Serbest Bırakıldı

Öte yandan tacizde bulunduğu öne sürülen şahsın, “Delil yetersizliği nedeniyle” serbest bırakıldığı öğrenildi.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

BSHA