18 Mayıs 2024

Ekonomiye 4 günde 1 milyar dolarlık hareket katacak!

Salgın nedeniyle geçtiğimiz yıl ertelenen ve heyecanla beklenen Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Salgın nedeniyle geçtiğimiz yıl ertelenen ve heyecanla beklenen Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, kapılarını ziyaretçilerine açtı. 5 Aralık’a kadar sürecek fuara 2 bin kişilik rekor yabancı ziyaretçi bekleniyor. FESPA Eurasia, bu rekorla 4 günde ekonomiye 1 milyar dolarlık hareket katacak. 10 binden fazla sektör profesyoneli İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşacak

 

Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının tüm yeniliklerinin bir arada sergilendiği Avrasya’nın en büyük fuarı FESPA Eurasia 2021, kapılarını ziyarete açtı. Salgın nedeniyle geçtiğimiz yıl ertelenen ve heyecanla beklenen FESPA Eurasia, İstanbul Fuar Merkezi’nde 5 Aralık akşamına kadar 10 binden fazla sektör profesyonelini bir araya getirecek. Türkiye’nin sektör liderleri ve küresel markalardan oluşan 500’den fazla marka, yeni teknolojilerini ve en yeni uygulamalarını 8’inci kez düzenlenen FESPA Eurasia’da sergileyecek. 2 bin kişilik rekor yabancı ziyaretçiyle tamamlanacak fuar ekonomiye ve sektöre 1 milyar dolarlık hareket katacak.

 

FESPA Eurasia 2021’in açılışı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, Ankara Kent Konseyi Başkanı/ Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sn. Halil İbrahim Yılmaz, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Münir Üstün, FESPA Eurasia Yönetim Kurulu ile Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) yönetim kurulunun katılımıyla düzenlenen törenle yapıldı.  

 

Heyecanla beklenen ve sektöre hareket katan fuarın yılın ortasından itibaren yüzde 100 doluluğa ulaştığını belirten ARED Başkanı Şahin Acar şöyle konuştu: “Tüm salgın önlemlerinin alındığı FESPA Eurasia 2021’i bu yıl 10 binden fazla ziyaretçiyle rekor katılımla tamamlamayı hedefliyoruz. Yabancı katılımcı sayısı da 2 bin kişiden fazla bir rakamla rekor kıracak. Tüm katılımcılar ve ziyaretçiler sektördeki en son yenilikleri keşfederek en iyi yatırım kararını alma şansı yakalayacaklar. Hedefimiz iç piyasayı canlandırmak ve ihracatı artırmak olacak. 4 günde fuar süresince ekonomiye 1 milyar dolarlık iş bağlantısıyla hareket katacağız.”

 

Dev bir ekonomi yaratıyor

 

Endüstriyel reklam ve baskı dünyasının fuarı sabırsızlıkla beklediğini anlatan FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, “Sektör iki yıllık enerjisini bu fuarda atacak. Toplam 8.5 milyar dolarlık büyüklüğe sahip sektörün iş hacmi bu önemli buluşmayla genişleyecek. Baskı ve endüstriyel reklam dünyası salgında zor bir süreçten geçti; fuardaki ticari faaliyetlerle bu açığı kapatmayı hedefleyeceğiz. FESPA Eurasia, tüm bölgede bir sonraki yılın trendlerini belirleyen bir etkinlik olduğu için, fuara sadece Türkiye’den değil, Avrasya Bölgesi’nden de uluslararası ziyaretçiler yatırım yapmak için geliyor. Bizler de sektörün en iyi markalarıyla alıcıları İstanbul’da buluşturarak tüm Avrasya bölgesine hareket katacağız. Tüm sektörü 2-5 Aralık tarihleri arasında FESPA Eurasia fuarına bekliyoruz” dedi.

 

Fuara kimler katılıyor?

 

FESPA Eurasia, bu yıl katılımcı alanında lider markalarla yüzde 100’lük doluluğa ulaştı. MIMAKI, HP, EFI, KORNIT DIGITAL, OPTIMUM DIGITAL PLANET, SWISS Q PRINT, LIYU, BROTHER, KTK, IQdemy, MUTOH, SUMMA, SDS, SNAPPER gibi alanında lider yerli ve yabancı sektör temsilcileri, fuarda en yeni ürün ve hizmetleriyle ziyaretçilerini ağırlarken iki yıldır heyecanla beklenen FESPA Eurasia birçok lansmana da ev sahipliği yapacak. 

 

FESPA Eurasia hakkında:

 

Global baskı federasyonu FESPA ve ARED (Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği) ortaklığıyla kurulan FESPA Eurasia, ilk fuarını 2013 yılında gerçekleştirdi. 2013 yılından bu yana toplam 7 fuar gerçekleştiren FESPA Eurasia, 2021’de 2-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde baskı dünyasını 8. kez  yeniden bir araya getiriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı