15 Nisan 2024

CHP’Lİ SEÇER TANITIMA 65 MİLYON HARCAMIŞ!

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in temsil ve tanıtım için harcadığı 65 milyon para adeta dudak uçuklattı. 2022 yılı faaliyet raporlarının değerlendirildiği büyükşehir meclisinde sözde sosyal belediyecilik ilkesiyle hizmet eden Seçer’in, 65 milyon tanıtıma harcarken halk kart için sadece 1 milyon lira bütçe harcadığı ortaya çıktı. Tanıtıma harcanan paranın belediyenin 8 daire başkanlığı bütçesinden fazla olduğu gözlemlenirken, Toroslar ve Akdeniz belediye meclislerinde tanıtıma harcanan paranın fazla olduğu söylemleriyle algı yaratmaya çalışan HDP’li ve CHP’li meclis üyelerinin büyükşehir meclisinde sus pus olmaları gözlerden kaçmadı.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı birinci meclis oturumunda 2022 yılı faaliyet raporları değerlendirildi. Açıklanan raporda CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2022 yılı içerisinde temsil ve tanıtım bedeli olarak harcadığı para ise dudak uçuklattı.

TANITIMA HARCANAN PARA 7-8 DAİRE BAŞKANLIĞI BÜTÇESİNDEN DAHA FAZLA!

AK Parti meclis üyesi Zafer Şahin Özturan, 2022 yılı faaliyet raporuyla ilgili yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesinin temsil ve tanıtımlara 65 milyon 749 bin lira harcadığını belirterek, “Her fırsatta tasarruftan bahsediyorsunuz. Bir kuruşu dahi zayi etmeden bütçe yönetiyoruz diyorsunuz.  2022 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi temsili ağırlama ve tanıtım bedeli olarak 65 milyon 749 bin lira harcamış. Bu rakam çok ciddi bir rakamdır. Bunun ciddi anlamda kısılması gerekmektedir” dedi.

HALK KART’A TOPLAM 1 MİLYON TANITIMA İSE 65 MİLYON LİRA!

Özturan, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Sosyal belediyecilikten bahsediyorsunuz ama sadece tanıtıma 65 milyon 749 bin lira harcıyorsunuz. Sosyal Kart projesinde verilen para ise sadece 1 milyon lira. Bakın, halk kart denilen karta toplamda sadece 1 milyon lira harcanmış. Bütçeye baktığımız zaman 7-8 daire başkanlıklarına ayrılan bütçeden daha fazlasını temsil tanıtıma harcamışsınız. Reklama değil de hizmete odak vermeniz lazım.”