15 Nisan 2024

33 stajyer avukat adli yıl açılışında cübbe giydi

Mersin Barosunda stajını tamamlayan 33 stajyer avukat, avukatlık ruhsatnamelerini 1 Eylül adli yıl açılışında ve Dünya Barış Günü’nde almış olmalarının mutluluğunu yaşadı.

Mersin Barosu Gökdelen hizmet biriminde gerçekleşen yemin töreninde Baro Başkanı Av. Gazi Özdemir, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve aileler, stajyer avukatların cübbe giyme heyecanını paylaştı. Törende konuşma yapan Baro Başkanı Özdemir, genç meslektaşlarının adli yıl açılış günü ve 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde ruhsat almış olmalarının ayrı bir önemi olduğunu ifade ederek, “Bugün yemin eden meslektaşlarımızın cübbelerini, mesleğin onuruna yakışır bir şekilde omuzlarında taşıyacaklarına yürekten inanıyorum. Kendilerinin birer hukukçu olarak yetişmesinde büyük emek veren ailelere ve yanlarında staj yaptıkları meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başarılı ve adalet dolu bir meslek yaşamı diliyorum” dedi.

Daha sonra Stajyer Avukatlar Mehmet Soğanlı, Alanur Güneri, Alev Oslu, Ferit Dağ, Fulya Çapar, Barış Can Peyker, Ahmet Alp Gübür, Duygu Çifçi, Mehmet Ali Karadeniz, Furkan Polat, Salim Sayıcı, Feride Ataş, Fatma Dilanur Yüksek, İrem Göçmen, Türkan Sinem Sadıç, Alp Osman Karaca, Ecem Ölgün, Beyza Nur Şengül, Mehmet Demir, Elife Buse Tetikoğlu, Tarıkcan Şakar, Fatma Mislina Dinçer, Mervenur Yazlık, Mustafa Oğuzhan Çelik, Sevgi Bıçak, Sinan Hamarat, Şebnem Tuğçe Boran, Şebnem Tuğluoğlu, İrem Akkır ve Sibel Tonğa, savunma mesleğini ifa etmek için kürsüye çıkıp meslek yemini ederek, cübbe giydi.