Gergerlioğlu: Güçlü bir gelecek kurmanın iradesini ortaya koyduk

USPUM üyeleri çalıştayda buluştu Kısa adı USPUM olan Ulusal Stratejiler ve Politikalar Üretme Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri, “USPUM-Hatay-2022 Stratejik Tutum Çalıştayı”nda bir araya geldi.

Gergerlioğlu: “Güçlü bir gelecek kurmanın iradesini ortaya koyduk”

Kısa adı USPUM olan Ulusal Stratejiler ve Politikalar Üretme Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri,  “USPUM-Hatay-2022 Stratejik Tutum Çalıştayı”nda bir araya geldi. 2 gün süren çalıştayla ilgili olarak USPUM Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Taha Gergerlioğlu, “Bu coğrafyada birlikte insanca, eşit şartlarda yaşamanın ve güçlü bir gelecek kurmanın iradesini ortaya koyduk” dedi.

HATAY’IN NABZINI TUTTULAR

USPUM Yönetimi, “Hatada değil Hatay’da buluşuyoruz” sloganıyla Hatay’ın Antakya ilçesinde bir otelde düzenlenen 2022 Stratejik Tutum Çalıştayı’nda buluştu. Çalıştay’ınardından USPUM Üyeleri Suriyelilerin bulunduğu bölgelerde incelemeler yaptı, Kırıkhan ilçesindeki yurt ve kampları gezdi.  Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’lede bir araya da gelen USPUM Heyeti bölge ekonomisi hakkında istişare yaptı ayrıca Hayırsever işadamı ve Alevi Kanaat Önderi Mehmet Güven’den bölgedeki Alevi toplumunun yapısı ve sıkıntıları hakkında görüş alış verişi yaptı.

SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI: “DÜNYA BÜYÜK BİR UYANIŞIN EŞİĞİNDEDİR”