AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan PEKER, Mersin’e yapılan Gençlik ve Spor Yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu.

Mersin’in gençlerine, sporcularına ve tüm vatandaşlarımıza müjde veren AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Kenan PEKER;

“Yatırımların mimarı Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ilimize yapılan 200 Milyon TL’lik yatırımla; Mut, Tarsus, Yenişehir, Akdeniz ve Toroslar Gençlik Merkezlerimizden sonra, Silifke, Gülnar ve Erdemli Gençlik Merkezlerimizin ve Silifke 1.000 Kişilik Spor Salonu’nun da yapılacağı müjdesini vermek istiyorum.

İnanıyoruz ki, Bereketli topraklarıyla her daim Akdeniz’i ve dünyayı doyuran bir liman olan ve bütün gücünü içinde barındırdığı insanın gönül güzelliğinden alan Mersin, genç ve dinamik nüfusu ile doğru orantılı olarak yetenekli sporcuların tespiti, spor tesisleri ile Gençlik Merkezleri sayısının arttırılması, ülkemiz gençliğini ve sporunu yarınlara hazırlayacak, gelecek adına rahatlatacak ve başarılı olmalarını sağlayacaktır.

Gençlik ve spor yatırımlarının, Mersin’imize ilçelerimize ve Tüm Mersin’lilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Şehrimizi sporda öncü, gençliği ile güçlü bir konuma getirmek için, gençlik ve spor altyapımızı güçlendirecek ve her gencimize dokunacak bu projelerde ve yatırımlarda emeği geçen Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet KASAPOĞLU’na, AK Parti Mersin Milletvekillerimiz Sn. Lütfi ELVAN’a, Sn. Ali Cumhur TAŞKIN’a, Sn. Zeynep Gül YILMAZ’a, Sn. Hacı ÖZKAN’a, İl Başkanımız Sn. Cesim ERCİK Başkanımıza, partimizin kıymetli teşkilat mensuplarına ve gayretlerinden dolayı Mersin Gençlik ve Spor Müdürümüz Sn. Ökkeş DEMİR’e teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde geleceğimizin teminatı gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.